etap 20.10.2018

W sobotę, czyli w dniu zaczynającym V edycję Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich, pogodę do biegania mieliśmy wymarzoną. Nie padało, nie było za zimno, nie było za ciepło i jak wielu mówiło – było w sam raz.

Dzień zaczęliśmy od zmagań najmłodszych. Od tej edycji zawodnicy w biegach dziecięcych i młodzieżowych, biegają z chipami na butach, a wyniki zapisywane są przez profesjonalny pomiar czasu.
Warto dodać, że tych biegach, także obowiązuje zasada ukończenia min. 4 biegów na jednym dystansie, by zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej.
W pierwszym etapie Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich, linie Mety w biegach dziecięcych i młodzieżowych, przekroczyło 89 zawodników !

Po 11 wystartowali zawodnicy na dystansie 5 i 10 km oraz zawodnicy z kijkami.

Na dystansie 5 km wygrał Adrian Graczyk z czasem 19:22. Pierwszą kobietą na linii Mety była Maria Gorczyca, która pięciokilometrową pętle pokonała w czasie 23:33.

Zwycięzcą dystansu 10 km, z czasem 41:29, został Seweryn Socha. Wśród Pań zwyciężyła Ewelina Kasprzak, pokonując trasę w czasie 48:51.

Rywalizację Nordic Walking wygrał Roman Woroch (34:19),  a Marysia Przybyłek (38:29) jako pierwsza kobieta minęła linię Mety.

Tradycyjnie podczas rozgrywania zawodów czekał na Was Punkt Edukacji Ekologicznej prowadzony przez pracowników Nadleśnictwa Łopuchówko oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.  Natura, to rzecz Święta, dlatego uczmy najmłodszych, a także dorosłych jak o nią dbać !

Po biegu, na każdego czekał pamiątkowy medal, a komplet ( 6 ) medali utworzy „całość” – m.in. dlatego zapraszamy do udziału we wszystkich etapach 🙂

Oprócz medali, każdy zawodnik mógł skosztować drożdżówek ufundowanych przez Piekarnię-Cukiernię Zagrodniacza. Natomiast przed dekoracją, każdy mógł się ogrzać przy ognisku 🙂

II etap odbędzie się 17 listopada, dlatego już teraz zapraszamy Was do wypełnienia Formularza Zgłoszeń i w ten sposób zobaczymy się na Dziewiczej Górze 🙂

ps. Osoby, które wykupiły karnet nie wypełniają formularza zgłoszeń. Prosimy tylko o sprawdzenie poprawności danych na Liście Zgłoszonych