W sobotę wszyscy na Dziewiczą

W sobotę wszyscy na Dziewiczą Górę !

 

W sobotę widzimy się na I etapie drugiej edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich !
Dlatego spieszymy z informacjami dla Was, czyli zawodników którzy chcą się zmierzyć z pętlą prawdopodobnie najtrudniejszego biegu górskiego w Wielkopolsce. Oczywiście trochę Was tym hasłem straszymy, chociaż osoby które już po pętli biegały, doskonale wiedzą, że jest ona wymagająca ale dająca wiele stratyfikacji i motywacji do kolejnego jej pokonywania 🙂
adaBiegi Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich będą się odbywały  : 17 października, 21 listopada, 19 grudnia, 2 stycznia, 30 stycznia oraz 20 lutego.
Centrum zawodów będzie znajdować się w pięknym ośrodku turystyczno-edukacyjnym Nadleśnictwa Łopuchówko czyli Dziewiczej Bazie. Każdy zawodnik musi się stawić w biurze zawodów, które czynne będzie od godziny 8:30 do 10:45 – prosimy, nie przyjeżdżajcie na ostatnią chwilę !

Z myślą o najmłodszych oraz o zasadzie fair play, zmieniliśmy trochę regulamin biegów dziecięcych i dołożyliśmy jedną kategorię. Tak więc dzieci do 4 lat, ścigać będą się na dystansie 200m ( start 9:15 ). Od 5 do 8 na dystansie 500m ( start 9:30 ). Zawodnicy w przedziale wiekowym od 9 do 12 lat na dystansie 1000m  start o 9:45. Młodzież, czyli od 13 do 16lat, startuje na 1500m o godzinie 10:00. Nowością jest zapis: Możliwość startu tylko na dystansie zgodnym z rocznikiem zawodnika lub/oraz na dystansie dłuższym. Tradycyjnie w okolicach 10:30 nagrodzimy pierwszych zawodników z kategorii, a każdy uczestnik może liczyć na drobny upominek.

DSC_3490
Start Biegu Głównego przewidziany jest na godzinę 11:00. Wspólnie startują biegacze na dystansie 5 i 10 km oraz zawodnicy z kijkami na dystansie 5 km.
Przypominamy, że zawodnicy startujący na 5 km, w momencie wybiegnięcia z lasu na teren Dziewiczej Bazy, kończą bieg za linią Mety – prosimy kierować się na lewo. Natomiast startujący na 10 km przebiegają pod balonem z prawej strony i kierują się na drugą 5 kilometrową pętle !
DSC_7872
Po każdym biegu, przewidujemy drobne nagrody rzeczowe dla zwycięzców poszczególnych dystansów ( Open K i Open M 10km, Open K i Open M 5 km oraz Open K i Open M NW ).

Na Mecie jak zwykle czekać będzie gorąca herbata, woda oraz kaloryczne słodkości 🙂 Pamiętajcie, że po skończonym biegu oddajemy numery startowe !

Partnerami tegorocznej edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich są:

Logo+LP+Nadlesnictwo+Łopuchówkoczyli Gospodarz naszych zawodów. Dzięki przychylności Nadleśniczego możecie ścigać się po pięknych terenach Puszczy Zielonki.

 

 
Dziewicza Bazaczyli Gospodarz Ośrodka Edukacyjno-Turystycznego Nadleśnictwa Łopuchówko, znajdującego się przy parkingu u podnóży Dziewiczej Góry.
My bardzo polecamy Cafe- bistro do którego każdy zawodnik Grand Prix dziewiczej Góry w Biegach Górski otrzyma kupon z 20 % zniżką ! W tym przytulnym bistro można zjeść świeżo przygotowaną sezonową zupę oraz pożywne dania na ciepło. Dla łasuchów proponujemy gorącą czekoladę, gofry, lody i pyszne domowe ciasta – wyłącznie z naturalnych składników. Na strudzonych turystów i biegaczy zawsze czekają świeżo wyciskane soki, szeroki wybór herbat i aromatyczna kawa.

 

podstawowe_jpg
czyli Gmina po której terenach będziemy się ścigać. Partner, który także zaprasza na szlaki turystyczne oraz m.in. do Parku Orientacji Przestrzennej.

 

NBR_logo_kolor_poziom

Natural Born Runners czyli najlepszy sklep dla biegaczy w Poznaniu. Natural Born Runners to miejsce, w którym znajdziesz fachową obsługę i starannie wybrany sprzęt, który często sami sprawdzamy podczas startów w zawodach. Sami się o tym przekonacie, ponieważ Natural Born Runners przekazuje na nagrody Bony do wykorzystać w sklepie.

 

Drukowanie
Dla wszystkich lubiących nowe wyzwania, no i dla tych którzy lubią się wspinać polecamy ścianę wspinaczkową przy ulicy Pułaskiego 30 w Poznaniu. Climbing Spot przekazał całodniowe wejściówki na ścianę wspinaczkową.

 

Patronat Medialny nad Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich sprawują:
LogoRadioMerkury
epoznan_logo
logo_wtk_ploter
poznanbiegapl-logo

Jeśli chciałbyś dołączyć do grona sponsorów, to prosimy o kontakt.