IVetap

Za nami czwarty etap Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. Etap, który wyłonił niektórych zwycięzców w klasyfikacji generalnej 🙂

Sobotni poranek przywitał nas deszczem. Na śnieg w tej edycji nie mamy chyba co liczyć … a szkoda. Prognozy pogody były łaskawsze niż rzeczywista pogoda, jednak na czas biegu we wszystkich dystansach przestawało padać. Przypadek? 😉

Chwilę po godzinie 9 wystartowały biegi dziecięce i młodzieżowe. W tych biegach obowiązuje także klasyfikacja generalna zawodów, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich etapach. Cieszymy się niezmiernie, że mimo wczesnej pory, nie najlepszej pogody, startuję w tych zawodach tylu zawodników!

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Łopuchówko oraz Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego utworzyliśmy Punkt Edukacji Ekologicznej.  Duma nas rozpiera, że tak chętnie odwiedzacie ten punkt i bierzecie udział w konkursach i zabawach wymyślanych przez leśników. Edukacja w sercu Puszczy Zielonki jest niezwykle istotna.

O godzinie 11 wystartowali pierwsi zawodnicy Biegu Głównego.

Na dystansie 5 kilometrów zwyciężył ścigający rekord trasy Jakub Tracz ( czas 18:31 ).  Pierwszą kobieta na linii mety była Hanna Jaraszkiewicz, która pięciokilometrową pętle pokonał a w 23:17.

Dystans 10 kilometrów, do czego zdążył nas przyzwyczaić, wygrał olimpijczyk Łukasz Nowak, który podwójną pętle przebiegł w czasie  37:59. Również bez niespodzianek w kategorii kobiet, w której z czasem 46:03 wygrała Joanna Wasielak.

Z kijkami na dystansie pięciu kilometrów najlepszym zawodnikiem był Roman Woroch (34:11). Iwona Maślanka natomiast była najlepszą zawodniczką z czasem 37:04.

Dziękujemy za kolejną wspólną sobotę i zapraszamy 8 lutego na piąty etap Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich!