Dojazd

Dojazd na Dziewiczą Górę

Centrum zawodów zlokalizowane jest pod Dziewiczą Górą, w Ośrodku Turystyczno-Edukacyjnym Nadleśnictwa Łopuchówko  ( parking leśny pod Dziewiczą Górą ). Centrum oddalone jest od Poznania o ok 10 km. W nawigacji można wpisać : Dziewicza Góra Biega lub Parking Dziewicza Góra.

W centrum zawodów dużo miejsc parkingowych.

Samochodem (około 15 minut):

z Poznania należy udać się w kierunku Czerwonaka drogą wojewódzką nr 196. W Czerwonaku między budynkiem gimnazjum a Czerwoną Torebką (zgodnie z drogowskazem) należy skręcić w prawo, na rozwidleniu dróg kontynuować jazdę ulicą Leśną aż do parkingu w lesie.

Poniżej dojazd z Poznania

 

Komunikacja miejska ( około 25 minut ):

– numer 342/312 z Ronda Śródka do przystanku Czerwonak-Zdroje / do Promnic przez Czerwonak-Zdroje. Z przystanku cofnąć się do ul. Leśnej i iść w prawo ok. 1 km drogą do parkingu w lesie i Dziewiczej Bazy.

 

– numer 342/312 z Ronda Śródka do Czerwonaka/do Promnic: należy wysiąść przy Gimnazjum w Czerwonaku, zgodnie z drogowskazem skręcić w prawo, na rozwidleniu dróg kontynuować marsz ulicą Leśną aż do parkingu w lesie i Dziewiczej Bazy.

– numer 70 z Ronda Śródka do przystanku Kicin Pętla. Z tego miejsca idąc w lewo ulicą Wodną jest ok. 2,5 km do parkingu w lesie i Dziewiczej Bazy.

 

Pociągiem:

Z dworców: Poznań Główny lub Poznań Garbary, Poznań Wschodni, Poznań Karolin do Czerwonaka (trasa na Wągrowiec), czas przejazdu odpowiednio od ok. 20 do 5 minut.

Dalej dojście pieszo ok. 3 km (40 minut) w Czerwonaku z dworca w stronę Poznania, Domu Kultury „Sokół” między Czerwoną Torebką a budynkiem gimnazjum (zgodnie z drogowskazem) należy skręcić w lewo, na rozwidleniu dróg kontynuować marsz ulicą Leśną aż do parkingu w lesie.

 

Rowerem 

Droga taka sama jak samochodem lub autobusem