FAQ

FAQ – Frequently Asked Questions – często zadawane pytania, czyli małe kompendium wiedzy, które każdy uczestnik zawodów na Dziewiczej Górze wiedzieć powinien.


DOJAZD

Jak dojadę na zawody??
Centrum zawodów zlokalizowane jest pod Dziewiczą Górą, w Ośrodku Turystyczno-Edukacyjnym Nadleśnictwa Łopuchówko ( parking leśny pod Dziewiczą Górą ). Dojazd z Poznania to ok. 10 km. Kierujemy się drogą na Murowaną Goślinę i w Czerwonaku skręcamy na Dziewiczą Górę w prawo. W zakładce Dojazd wskazaliśmy najlepszy dojazd z miasta

Czy na zawody mogę dojechać komunikacją miejską??
Tak można dojechać komunikacją miejską z Poznania ( z uwzględnieniem kilkunastominutowego marszu pieszo). Tym niemniej jednak bezpośrednio do samego centrum zawodów nie można dojechać autobusem. Możliwy jest też dojazd pociągiem.  W zakładce Dojazd wskazaliśmy najlepszy dojazd komunikacją miejską z miasta.

Czy na miejscu jest parking??
Tak, na miejscu jest ok. 100 miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie centrum zawodów.

 

ZGŁOSZENIA

Jak zgłosić się na zawody??
Na bieg zgłaszamy się przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.dziewiczagorabiega.pl.

Kiedy mija ostateczny termin zgłoszeń??
Formularz zgłoszeniowy działa do czwartku poprzedzającego bieg do godz. 23:59.

Jak mogę zgłosić dziecko na biegi dziecięce i młodzieżowe ??
Na bieg zgłaszamy się tylko przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.dziewiczagorabiega.pl.

Czy po dokonaniu zgłoszenia już jestem na liście startowej ??
Tak, osoba która dokonała zgłoszenia internetowego oraz opłaciła bieg od razu widnieje na liście startowej i śmiało może biec.

Czy można przenieść opłatę startową na inną osobę, lub na inny bieg ??
Nie, uczestnik po dokonaniu opłaty startowej za siebie lub za znajomego, nie może przenieść już jej na innego zawodnika. Opłata startowa jest na konkretny bieg.

 

BIEG

Co oznacza sformułowanie bieg główny ??
Bieg główny to bieg na dystansie 10 km, bieg na dystansie 5 km, oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

O której jest start biegu głównego oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych??
Bieg na 200m – start 9:00
Bieg na 500m – start 9:15
Bieg na 1000m – start 9:30
Bieg na 1500m – start 9:45
Bieg na 5 km start 10:50
Bieg na 10 km start 11:00
Nordic Walking start 11:0

Czy trasa jest atestowana ??
Nie, trasa nie jest atestowana. Zgodnie z rekomendacjami IAAF trasy biegów przełajowych, górskich nie są atestowane i powinny prowadzić m.in. po nawierzchni trawiastej, przez las, na urozmaiconym terenie.

Dokładna długość jednej pętli zaczynając i kończąc w tym samym miejscu to ok. 5150m. Dla uproszczenia przyjmujemy 5 km. Bieg na dystansie 10 km ma ok. 10350 m., a bieg na dystansie 5 km ok. 5150 m, dlatego, że Meta jest w innym miejscu.

Jak wygląda trasa??
Trasa jest bardzo wymagająca, ma liczne zbiegi i podbiegi. W trakcie jednej pętli dwukrotnie wbiegamy na szczyt Dziewiczej Góry. Trasa w całości jest poprowadzona leśnymi ścieżkami, śmiało można biec w kolcach. Schemat trasy dostępny jest w zakładce Trasa, jest tam również ślad GPS do pobrania.

Czy trasa w dniu biegu jest oznakowana??
Tak, Trasa w dniu biegu jest oznakowana. W newralgicznych miejscach są strzałki kierunkowe oraz w kilku miejscach na trasie stoją sędziowie.

Czy w biegu głównym można biec z psem??
Tak, jeżeli jest to wytresowany pies, biegnący na smyczy lub specjalnym pasie i linie z amortyzatorem oraz uprzężą dla psa i nie stanowi zagrożenia dla pozostałych uczestników to można. Twój przyjaciel jest naszym przyjacielem 🙂

 

INNE

Czy w centrum jest toaleta, szatnie??
W centrum zawodów są toalety oraz „toitoie”, niestety nie ma osobnych szatni, ale spokojnie można się przebrać w toalecie.

Czy na zawodach jest depozyt??
Nie, nie zorganizowaliśmy depozytu, jednak zawsze można zostawić swoje spakowane rzeczy w pobliżu biura zawodów, gdzie  jest ktoś z organizatorów. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za zagubione rzeczy.

Czy po każdym biegu jest wręczenie nagród??
Nie, obecnie na zawodach mamy formułę Grand Prix i na koniec całego cyklu odbędzie się dekoracja oraz wręczenie nagród na poszczególnych dystansach, w kategoriach wiekowych i kategorii OPEN.
Zawsze aktualny system nagradzania jest opisany w regulaminie zawodów.

W ilu biegach trzeba wystartować, żeby być liczonym w klasyfikacji generalnej??
Do klasyfikacji generalnej liczymy najlepsze 4 starty, tzn., że dwa starty słabsze, lub dwa takie na których nas nie było nie będą brane pod uwagę.

Czy jak na jednych zawodach wystartuje w biegu na 5 km, a na kolejnych w biegu na 10 km, to czy punkty które zdobędę w biegu na 5 km będą liczone w klasyfikacji na 10 km i na odwrót ??
Nie, startując w biegu na 5 km, gromadzimy punkty do klasyfikacji na 5 km. Jeżeli zdarzy nam się jeden bieg, np. na dystansie 5 km, a pozostałe na 10 km, to w klasyfikacji na 10 km będzie absencja przy jednym biegu.