Dziewicza Góra Biega za nami

1 edycja biegów Dziewicza Góra Biega jest już przeszłością.

W sobotę odbył się 3 bieg, pogoda na szczęscie dopisała – do biegania było idealnie, nie za ciepło, lekkie zachmurzenie, przyjemnie w lesie.

start dzieciPunktualnie o 9.30 na trasę ruszyły dzieci na dystansie 500m. Po raz kolejny do ostatnich metrów trwała zażarta walka o zwycięstwo pomiędzy Mikołajem Fabiszakiem a Dawidem Piechockim. Tym razem lepszy okazał się Mikołaj. Najlepszą dziewczyną okazała się Agata Szczodrzyńska.

 

 

 

 

finisz mikolaj dawid

Następnie na linii startu stanęli uczestnicy biegu na 1000 m. Najszybciej z trasą poradził sobie Mikołaj Roszak, a wśród dziewczyn Zuzanna Libera. Ostatni wyścig na 1500 m wygrał Stanisław Smól, a na drugim i trzecim miejscu zameldowali się kolejno Mikołaj Fabiszak i Dawid Piechocki, którzy nie przestraszyli się starszych kolegów.

Najlepsza dziewczyną okazała się Kasia Sławińska, a tuż za nią była najlepszą dziewczynka z biegu na 500 m Agata Szczodrzyńska.

 

nagrody dzieci

Po biegu Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz drobny upominek, a najlepsze trójki w kategoriach wiekowych otrzymały również pamiątkowe medale.

 

 

 

 

 

Bieg główny ruszył tradycyjnie o 11.start

W międzyczasie na najmłodszych i ich rodziny czekały atrakcje przygotowane przez Nadleśnictwo Łopuchówko oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

nadlesnictwo

Na starcie biegu na 5, 10 km oraz trasy Nordic Walking stanęło prawie 80 osób.
Najszybszy w biegu na 5 km okazał się Hubert Borwiński, który tym samym wygrał w klasyfikacji generalnej po 3 biegach. Najlepszą kobietą w klasyfikacji generalnej na 5 km okazała się Hanellore Sółkowska.

piotr

Wydawało się, że bieg na 10 km będzie widowiskiem jednego aktora.

Piotr Karolczak, wyszedł na prowadzenie już na początku biegu, i można było przypuszczać, że przybiegnie na metę z dużą przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Jednak pod koniec 2 pętli zaczął przyspieszać Grzegorz Urbańczyk – zwycięzca polskiej edycji Wings For Life. Ostatecznie bieg na 10 km wygrał Piotr Karolczak tuż przed Grzegorzem Urbańczykiem. Trzeci na mecie zameldował się Przemysław Lasoń- zwycięzca klasyfikacji generalniej po 3 biegach.

dirt

Najlepszą kobietą na 10 km okazała się Anna Chmielewska.

Na wszystkich uczestników na mecie czekały pamiątkowe medale.

 

 

 

 

kobieta

 

Dla najlepszych ufundowano puchary, a zwycięzcy klasyfikacji generalniej mogli się cieszyć z nagród rzeczowych ufundowanych przez naszych partnerów:
Woda Góry Las, Natural Born Runers, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Nadleśnictwo Łopuchówko, Urząd Gminy Czerwonak.

Wyniki ostatniego biegu dostępne są w dziele Wyniki. Wkrótce pojawi się klasyfikacja generalne.

Zdjęcia autorstwa Magdaleny Mejer można oglądać w galerii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim którzy ukończyli bieg, przepraszamy za nasze niedociągnięcia i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy 🙂

Już teraz zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdzie już wkrótce pojawią się informację o Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.