Dziewicza Góra biegała, maszerowała i jeździła dla Natalii

Zieleń lasu, śpiew ptaków i idealna pogoda na aktywność fizyczną – tak było wczoraj.

Tym razem biegaliśmy, maszerowaliśmy i jeździliśmy dla Natalii. Było widać i czuć mnóstwo pozytywnej energii.

Rywalizację sportową zaczęliśmy od najmłodszych. W pierwszym biegu na 500 m bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Kotkowski. W biegu na 1000 i 1500 m zawodnicy doświadczyli na własnej skórze trudów trasy – mieli do pokonania ostatni wbieg na Dziewicza Górę.  Na 1000 m najlepszy był Tomasz Greczka, a dłuższy dystans padł łupem Jakuba Rogalskiego. W sumie wystartowało 50 dzieci.

Po biegach na dzieci czekało kilka atrakcji.

Nadleśnictwo Łopuchówko rozstawiło namiot edukacyjny z różnymi grami i zabawami, gdzie można było przyjemnie spędzić czas. A za budynkiem zielonej szkoły profesjonaliści z Poznania pokazywali oraz zachęcali do chodzenia na taśmie. I19A7937I19A7941

O godzinie 11 na trasę ruszyli uczestnicy biegu głównego na 5 i 10 km a także miłośnicy Nordic Walking.

Przed biegiem trener Tadeusz Rutkowski podziękował wszystkim za wsparcie i przybycie na Dziewiczą Górę by wspólnie rywalizować.

Po niecałych 20 minutach od startu na mecie pojawił sie pierwszy zawodnik w biegu na 5 km – Łukasz Pękała. Czas 19.52 to nowy rekord na dystansie 5 km.

I19A8003

Pierwsza kobietą w tym biegu była Agnieszka Grzeszkowiak z czasem 25.39

Nie trzeba było długo czekać na najlepszych z długiej trasy. Po 44 min i 29 s swój bieg zakończył Przemysław Lasoń. I to on okazał się tego dnia najlepszy na Dziewiczej na 10 km. Warto dodać, że 7 miejsce z czasem 48.52 zajął 68 letni Tadeusz Rutkowski !! Wielu z nas śmiało może pozazdrościć takiej kondycji.

I19A8087

Najszybszą kobietą na dystansie 10 km była Karolina Kotkowska z czasem 57.23

Zaraz za zwycięzcą biegu na 10 km na mecie pojawiła się najlepsza zawodniczka z trasy Nordic Walking. Hanna Nowak na przemaszerowanie trasy 5 km potrzebowała 45 min i 45 s.

O godzinie 12.30 ruszył skromny prolog MTB. Najlepszym z debiutujących rowerzystów okazał się Dariusz Geniusz Mikusiński z czasem 31.30. Drugie miejsce zajął Mateusz Krajewski, a trzeci był najmłodszy w stawce Tomasz Raczek.

Po rywalizacji sportowej można było spokojnie posilić się kiełbaską z grila lub z ogniska. Cały zysk z akcji zostanie przekazany na leczenie dla Natalii. Wkrótce napiszemy ile udało się zebrać.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, za obecność, za walkę na trasie. Dziękujemy partnerom za wsparcie rzeczowe w postaci nagród, atrakcji dla uczestników.

Wyniki są dostępne w dziele  WYNIKI. 
Nasze zdjęcia pojawią się popołudniu a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Krzysztofa Skibickiego.

Do zobaczenia 14 czerwca 🙂