Finał Grand Prix Dziewiczej Góry

Doczekaliśmy finału Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich ale po kolei 🙂

Tradycyjnie jak już zdążyliście się przyzwyczaić dzień zaczęliśmy od biegów dziecięco młodzieżowych. Mamy nadzieję, że w przyszłej edycji będzie jeszcze więcej zawodników z tych kategorii. W końcu czym skorupka za młodu nasiąknie ….
No ale wracając do finałowego dnia na starcie tych biegów stanęło 27 zawodników. Po ostatnim biegu przystąpiliśmy do szybkich kalkulacji klasyfikacji generalnej i zaprosiliśmy najmłodszych uczestników na dekorację. Nagradzani byli zwycięzcy 6 biegu, a następnie w każdej kategorii zwycięzcy którzy zaliczyli min. 4 biegi.
12715916_1035091246553101_8237162534336362828_o

Czas nieubłaganie mijał ale całe szczęście wyrobiliśmy się z dekoracją najmłodszych przed godziną 11 czyli startem Biegu Głównego.

Dziękujemy Wam w tym miejscu, że zgodnie z naszymi prośbami zjawiliście się wcześniej w biurze zawodów, co było widać po ilości aut, które już o 10 zapełniły parkingi pod Dziewiczą Górą.

Duży kłębek ludzi zjawił się na starcie by chwilę po 11 ruszyć na trasę „Dziewicza Góra Biega”. Bardzo dobrze widać na filmie z drona, gdy z kłębka ludzi po starcie rozciąga się sznur biegnących zawodników. Jak na biegi na Dziewiczej Górze można powiedzieć Wuchta Wiary ( 295 zawodników )  🙂
12717230_1035124749883084_5505551892614049077_n

Na mecie na każdego zawodnika oprócz ciepłej herbaty oraz pysznych ciastek czekał pamiątkowy medal. Pierwszym zawodnikiem, na którego szyi zawisł ów medal był Miłosz Czechowicz startujący na 5 km. Wśród kobiet na 5km najlepsza po raz kolejny okazała się Aldona Białas.
Na dystansie 5 kilometrów ale z kijkami zwyciężył Roman Woroch a najlepsza wśród pań była Longina Cholewińska.
Najdłuższy dystans czyli 10 km z czasem 38:30 pokonał Dawid Stefański, który naszą trasę zna doskonale, bo jest jego bazą treningową 🙂 Pierwszy start, a co za tym idzie wywalczone pierwsze miejsce wśród pań, zaliczyła Agnieszka Staniewska.

10904060_1035503216511904_5793937619924413734_o

Po biegu wszystkich wraz z Dziewiczą Bazą,  zaprosiliśmy na ognisko. Mamy nadzieję, że ognisko umiliło Wam czas oczekiwania na dekoracje, a także przyczyniło się do integracji z innymi zawodnikami. W przyszłych edycjach Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich planujemy wprowadzić na stałe tą atrakcję.
12764521_1035506823178210_6227324256741726391_o

Po godzinie 13:30 przystąpiliśmy do dekoracji najlepszych zawodników II Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.
Na dystansie 10 km I miejsce wywalczył Kamil Leśniak, drugie miejsce Adrian Graczyk, a 3 miejsce należało do Tomasza Kmiecika. Rywalizację kobiecą wygrała Katarzyna Pastwa, drugie miejsce zajęła Katarzyna Pietruszka, no a 3 pozycja należała się Karolinie Kozłowskiej.

Pierwsze miejsce na dystansie 5km wg. klasyfikacji generalnej należało do Miłosza Czechowicza, drugi był Bartosz Wiśniewski, a Maciej Zandecki zajął 3 pozycję. Klasyfikacje kobiecą zwyciężyła Marta Zielińska, natomiast za nią uplasowały się Magdalena Bień oraz Monika Pacha.

W kategorii Nordic Walking nie było niespodzianki. Najlepszym zawodnikiem cyklu okazał się Roman Woroch, drugie miejsce należał do Jana Stanisławskiego, a trzeci był Bogdan Stępniak. Wśród pań najlepsza okazała się Longina Cholewińska, Jagoda Flisikowska była druga, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Flisikowska-Wojciechowska.
1780023_1035100666552159_2029381952690789953_o
Pełne wyniki oraz klasyfikację generalną znajdziecie w dziale wyniki.  Zapraszamy wszystkich także do galerii zdjęć ze wszystkich naszych etapów, na których prosimy się oznaczać 😉

Serdecznie chcemy podziękować naszym partnerom, który przyczynili się do realizacji zawodów.

Chcemy także podziękować Wam, za cała masę uśmiechów i dobrych słów, które napędzają nas jeszcze bardziej do działania. Mamy nadzieję że w podobnym gronie zobaczymy się w kolejnej edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.

ps. wszystkich stęsknionych biegania po naszej trasie, prosimy o śledzenie naszej strony oraz profilu facebookowego, bo będzie okazja zobaczyć się na wiosnę i lato 😉

II edycje Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2015 / 2016 uważamy za zamkniętą !