grudniowo konkursowo

Trzeci etap V edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich, był bardzo kolorowy, a to za sprawą pełnych fantazji i pomysłów zawodników. Tradycyjnie z Natural Born Runners zaprosiliśmy Was do konkursu na najlepsze przebranie. Czapki z głów, za Wasze pomyły na przebranie 😀 Wszystkich, chcących powalczyć o nagrody za najlepsze przebranie odsyłamy do Regulaminu konkursu !

Sobotni poranek przywitał nas śniegiem, co jak na grudzień nie powinno być niespodzianką.  Na trasie było, go stosunkowo mało, bardziej przeszkadzał na liściach, gdy się roztopił.

W tych zimowych warunkach pierwszym zarodnikiem na dystansie 10 kilometrów był Przemysław Kliks z czasem 40:33. Najlepszą kobietą na tym dystansie była  Agnieszka Plec-Wanielista, która dwie pięciokilometrowe pętle pokonała w 47:58.

Że był, to dobry dzień na ściganie udowodnił Jakub Tracz, który z czasem 18:43 ustanowił nowy rekord trasy na dystansie 5 kilometrów !!! Pierwsza kobietą na mecie z czasem 23:43, była zawsze uśmiechnięta Hanna Jaraszkiewicz.

Zawody Nordic Walking na dystansie 5 kilometrów wygrał Roman Woroch, który trasę ukończył w 34:51. Pierwsza kobietą z kijkami na mecie była Marysia Przybyłek.

Oczywiście od rana, na swoich dystansach ścigali się zawodnicy z biegów dziecięcych  młodzieżowych. Cieszy nas bardzo frekwencja na tych zawodach 😀 Tutaj też pojawili się  zawodnicy, w cudnych przebraniach. Do nich także przesyłamy zasady konkursu, by pomysły nie szły na marne.

Tradycyjnie podczas zawodów zorganizowany został przez Nadleśnictwo Łopuchówko oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, punkt Edukacji Ekologicznej. Bardzo polecamy odwiedziny tego miejsca, nie tylko najmłodszym !

Po biegu, każdy zawodnik otrzymał medal, który jest częścią układanki. Tuż za linia mety, czekały woda, herbata, a także słodycze od Piekarni Cukierni Zagrodnicza !

Kolejne zawody odbędą się 12 stycznia 2019 i już teraz zachęcamy do udziału w ich. Formularz zgłoszeń jest aktywny i czeka na Wasz ruch 😉