listopadowy etap

Się działo w sobotnie przedpołudnie – tak można podsumować drugi etap Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.

Od rana gwarno, zabawnie i edukacyjnie, a to za sprawą biegów dziecięcych oraz stoiska Edukacyjnego prowadzonego przez pracowników Nadleśnictwa Łopuchówko. Bardzo cieszymy się, że stoisko przypadło Wam do gustu i tłumnie je odwiedzacie.

Gdy młodzież zakończyła swoje zmagania na trasach, do walki o jak najlepsze czasy stanęli dorośli zawodnicy.

Na najdłuższym dystansie naszych zawodów zwyciężył Wojciech Grabiński, który piętnaście kilometrów przebiegł w 1:04:08. Pierwszą kobietą z czasem 1:27:09 była Joanna Dzięczkowska – Niklewicz.

Dziesięciokilometrowy dystans najszybciej pokonał Zbigniew Miś ( 42:18 ). Natomiast pierwsza wśród Pań na metę wbiegła Joanna Wasielak z czasem 51:02.

Tradycyjny dystans jednej pętli zwanej Dziewicza Góra Biega najszybciej pokonał  Mateusz Brylewski przybiegając na metę po 20:25. Bezkonkurencyjna wśród Pań jest nadal Hanna Jaraszkiewicz, która trasę ukończyła w 22:58.

Pięciokilometrowy dystans z kijkami najszybciej ukończył Jacek Witucki z czasem 33:03. Agnieszka Nowicka ( była najszybszą kobietą na tym dystansie 40:08.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za miłe słowa oraz cenne komentarze.  Do zobaczenia w grudniu!