Pierwszy bieg 4 edycji

W sobotnie przed południe spotkaliśmy się na pierwszym biegu czwartej edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2017/2018.

Dzień pod Dziewiczą Górą zaczął się od biegów dziecięcych i młodzieżowych. Mimo nie najlepszej pogody, zjawiło się sporo zawodników co nas bardzo cieszy.
DGB_I_2017_00074
Od godziny 9 działał Punkt Eko, czyli zorganizowany przy współpracy z Nadleśnictwem Łopuchówko oraz Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, punkt edukacji najmłodszych i nie tylko. W tym miejscu możecie dowiedzieć całego mnóstwa ciekawych rzeczy i spraw związanych z lasem.

Następnie o 11 godzinie zaczęły się starty dorosłych zawodników.
Pierwsi ruszyli najliczniejsi zawodnicy startujący na dystansie 10 km. Na tym dystansie najlepszym okazał się Dawid Stefański, a pierwszą kobieta była Katarzyna Pietruszka.

Następnie wystartowali zawodnicy ścigający się na 5 kilometrów. W tej grupie, pierwszy linie mety przekroczył Dominik Włodarkiewicz. Natomiast najszybszą kobietą była Aleksandra Hornik.
_MG_4697
Ostatnią startującą grupą, byli zawodnicy z kijkami. Rywalizację na 5 km ostatecznie wygrał Marek Niestrawski, a najlepszą kobietą okazała się Gabriela Świtała.
Niestety w tej kategorii mamy ostatnio najwięcej skarg i zachowań nie mających nic wspólnego z fair play. Nie było inaczej podczas sobotnich zawodów, co potwierdzili sędziowie oraz sami zawodnicy. Jako organizatorzy nie jesteśmy wstanie rozstawić na całej trasie sędziów by pilnowali najmniej licznej grupy. Liczymy na Was, że będziecie startować dla przyjemności i zgodnie z zasadami fair play. Jeśli sytuacja się nie poprawi, będziemy karać dyskwalifikacjami, a ostatecznie zrezygnujemy z tej kategorii na naszych zawodach.

Żeby tak smutno nie było, bardzo Wam dziękujemy za wcześniejsze przybycie, co spowodowało, że biuro zawodów dawało radę. Dziękujemy także za atmosferę, którą tworzycie na naszych zawodach !

25 listopada dobędzie się drugi etap Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.
Przed startem zapisów, zmienimy zapis w Regulaminie zawodów. Zmiana dotyczyć będzie miejsca na liście startowej, mianowicie osoby, które nie opłacą startu do czwartku poprzedzającego zawody, zostaną skreśleni z listy uczestników.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne ognisko 😉
DGB_I_2017_01264