Pierwszy za nami

Sobota, piękna pogoda, temperatura idealna do biegania i trasa, która potrafi dać w kość.  Piękny scenariusz, który się ziścił na pierwszym etapie VII Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.

Pierwsze starty biegów dziecięcych i młodzieżowych rozpoczynały się już o godzinie 9.  Tak jak w ubiegłych edycjach były cztery dystanse przydzielone według wieku zawodnika. Było sporo nowych twarzy na starcie i mamy nadzieję, że zostaną z nami dłużej.

Po biegach dziecięcych i młodzieżowych, z delikatnym opróżnieniem na trasę wybiegli dorośli.  Do wyboru mieli trzy dystanse 5, 10 i 15 km, przy czym pięć kilometrów można pokonywać biegiem albo z kijkami.

Pierwszy raz na Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich pojawił się dystans 15 kilometrów!
Dystans piętnastu kilometrów z czasem  1:07:50 wygrał PAWEŁ STOŚ! Pierwszą kobietą na najdłuższym dystansie była EMILIA BOGUCKA, która w 1:28:54 pokonała trasę.

Silna ekipa wystartowała  na dystansie 10 kilometrów.
Zwycięzcą okazał się ZBIGNIEW MIŚ z czasem 41:55! JOANNA WASIELAK dalej w formie, co pozwoliło zameldować się na mecie z czasem 49:53, co dało zwycięstwo.

Pięciokilometrowy dystans czyli jedną pętle DGB najszybciej pokonał MARCIN STACHOWIAK w czasie 21:41. WERONIKA HEDZIELSKA startując pierwszy raz na Dziewiczej Górze,  pokonała rywalki przybiegając z czasem 22:44.

Dystans pięciu kilometrów z kijkami wygrał JACEK WITUCKI ( 32:06 ). Kilka minut później na metę dotarła AGNIESZKA NOWICKA wygrywając kategorię kobiecą.

Wszystkim gratulujemy ukończenia biegu i zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się 27 listopada ( zmiana terminu ).

Z zapisami na drugi etap ( 27.11.2021) wystartujemy już wkrótce, uprzednio dopisując do regulaminu kwestie formuły startu zależną od ilości zawodników.