Pomoc dla Zosi

Wychodzimy z założenia, że jak mamy okazję do pomocy drugiej osobie to robimy to bez wahania. Ostatnio na biegu dowiedzieliśmy się o chorobie Zosi – 11 latki z zacięciem sportowym trenującej pływanie. Zosia jest chora na raka.

Chcemy przy okazji następnego biegu, 31 stycznia, pomóc Zosi przekazując 5 zł Zosiaod każdego uczestnika na mecie.
Pieniążki zostaną przekazane na konto Fundacji która zajmuje się Zosią. Mamy nadzieję, ze chociaż tym drobnym gestem pomożemy w potrzebie. Jakby ktoś chciał pomóc bardziej to poniżej w tekście od rodziców są informacje dotyczące Fundacji Balian Sport, której podopieczną jest Zosia.

logo

 

Poniżej informacja od rodziców:

BARDZO PROSIMY O POMOC DLA ZOSI !!!!!!!!!!!!

Zosia chodzi do szkoły sportowej i trenuje pływanie z wieloma sukcesami. Ma 11 lat i jest cudowną, energiczną dziewczynką.
Jej marzeniem jest wystartować na olimpiadzie.

Niestety Zosia ciężko zachorowała na sarcome (nowotwór złośliwy tkanek miękkich). W tej chwili ma za sobą pierwszą ciężką chemioterapię. Musi się przygotować jeszcze do 8 takich zabiegów. Na wiosnę zaplanowana została operacja ręki, podczas której lekarze zrobią co tylko w ich mocy, by usunąć guz. Ponieważ guz umiejscowiony jest głęboko w mięśniach, prawdopodobnie będzie potrzebny przeszczep mięśnia ręki. Podczas badań lekarze zdiagnozowali zmiany na obu płucach, także również na tym obszarze niewykluczona będzie operacja.

Leczenie Zosi będzie trwało co najmniej kilka miesięcy, wiąże się ono niestety z kosztami. Dziewczynka leczona jest w Warszawie, dlatego dużym kosztem są dojazdy. Co prawda koszty chemioterapii pokrywa NFZ, ale Zosia oprócz tego musi codziennie zażywać leki osłonowe i witaminy, by zminimalizować skutki uboczne chemioterapii – to rodzice płacą już z własnych środków. Po operacji konieczna będzie długa, kosztowna rehabilitacja, tak by rękę doprowadzić do jak największej sprawności. Ponieważ obecnie Zosia wraz z mamą ciągle podróżują po szpitalach pomiędzy Poznaniem a Warszawą, mama Zosi zmuszona jest zrezygnować z pracy zawodowej, by w 100% poświęcić się opiece nad córką.

Jeśli to możliwe bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Każda złotówka ma wielkie znaczenie, zwiększa szanse na pokrycie kosztów leczenia, a co za tym idzie na wyleczenie Zosi.

Zosia jest podopieczną Fundacji Balian Sport.

Fundacja Balian Sport
ul. Sierakowska 13
64 – 412 Chrzypsko Wielkie
BANK PEKAO SA   77 1240 6609 1111 0010 4319 0503
KRS:
0000069890

Przy wpłacie konieczne jest dopisanie „Pomoc dla Zosi Tabernackiej”

 

Pamiętajcie, że biorąc udział w biegu 31 stycznia pomagamy wszyscy !