Treningi

Bieganie jest sportem zdecydowanie indywidualnym, swoją ciężką pracą doprowadzimy się do super formy, lub na odwrót, nie trenując właściwie, opuszczając kolejne jednostki treningowe, możemy mieć tylko i wyłącznie do siebie pretensje o słaby wynik, brak formy.

Jednak czasami trzeba jakiejś zewnętrznej motywacji, żeby wyjść pobiegać, żeby zrobić to co doprowadzi nas do obranego celu. Dlatego też, mamy dla Was ciekawe propozycję dotyczące wspólnych treningów, spotkań biegowych. Teraz w okresie jesienno-zimowym dużo bardziej jest  potrzebna motywacja, żeby wyjść w niepogodę, gdy jest zimno za oknem. Trening w grupie jest jednym z najlepszych motywatórów do biegania. Zawsze jest raźniej, wesoło. Można spotkać ciekawe osoby, i dowiedzieć się wiele bardzo ważnych i przydatnych informacji dotyczących treningu, sprzętu, etc.

Dlatego mamy dla Was coraz szerszą ofertę wspólnego biegania pod szyldem „Dziewicza Góra Biega”.

Wtorek – wspólne treningi z Grzegorzem Urbańczykiem – zwycięzcą polskiej edycji Wings For Life. Grzesiu wraz ze swoją grupą ForRun Grzegorz Urbańczyk spotyka się we wtorki ok godziny 19.00 na Łęgach Dębińskich. Z tego co udało nam się dowiedzieć, niedługo w ramach wspólnych treningów będą się odbywały zajęcia sprawnościowe na sali, a o ogólną sprawność fizyczną, w okresie roztrenowania, w okresie przygotowawczym, trzeba dbać, chociażby po to, żeby wzmocnić cały organizm, a także oddalić od siebie widmo kontuzji.
Najświeższych informacji dotyczących treningów z Grzegorzem możecie szukać na jego profilu FB ForRun Grzegorz Urbańczyk.

Środa – to nasze wspólne treningi na Cytadeli. Spotykamy się co środę ( chyba, że bedzie informacja na stronie lub profilu FB, o odwołaniu zajęć ). NA cytadeli spotykamy się przy podbiegu od ulicy Szelągowskiej. Start o godzinie 19.00. Zawse będzie to trening siły biegowej w różnej formie. Przed siłą biegową, ok 15 min truchtu, lekka rozgrzewka i następnie właściwy trening. Siła w bieganiu, jest bardzo ważne, niestety jest dość często zaniedbywana. Właściwe przygotowanie siłowe, podarte odpowiednią objętością tlenową w okresie jesienno -zimowym wzmocni mięśnie, co bezpośrednio przyczyni się do poprawy techniki biegu, a także osiąganych rezultatów na ulicy, czy w terenie.

Czwartek – spotkania biegowe z Natural Born Runners. Właściciel sklepu NBR sam jest biegaczem, dobrze zna się na bieganiu, i co oczywiste jest fachowcem od sprzętu 🙂 Spotkania biegowe Natural Born Runners mają miejsca w parku przy Arenie. Zbiórka jest ok godziny 18.30 w sklepie NBR ( tak, tak już wkrótce będzie otwarcie sklepu stacjonarnego, gdzie oprócz fachowej obsługi, super sprzętu do biegów ulicznych, ultra, trailowych, spotkacie ludzi którzy, sami biegają i przed wszystkim dobrze się przy tym bawią ). Siedziba NBR jest przy ul. Sczanieckiej 7/2. Więcej inforamcji o treningach szukajcie zawsze na profilu FB Natural Born Runners.

 

Weekendy –  Dziewicza Góra Biega – w miarę możliwości organizujemy spokojne wybiegania na Dziewiczej Górze. Wspólne treningi na Dziewiczej zazwyczaj startują o 9.30 na parkingu. Przed planowanym spotkaniem, zawsze pojawi się post na naszym profilu FB, oraz informacja na stronie www. Od grudnia będziemy wydłużać weekendowe bieganie, żeby nasze „akumulatory” ładować spokojnie i długo przez cały okres przygotowawczy.

Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie, i łatwiej wam będzie zmotywować się do wyjścia na trening. Jesteśmy pewni, że trochę systematyczności i samozaparcia w okresie zimowym, pozwoli poprawić życiówki na kolejnych biegach akcji Dziewicza Góra Biega.