Uwaga zmiany !

Od drugiego etapu Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich, wprowadzamy istotną zmianę dotyczącą startu zawodników biegu głównego.
Start zostanie podzielony na 3 grupy czasowe tzn. zawodnicy startujący na 10 km startują o 11:00, zawodnicy startujący na 5 km start o 11:05, zawodnicy NW start o 11:10.
Zawodnik, który wystartuje z inną grupą niż jest przypisany, zostaję automatycznie zdyskwalifikowany !!!

Zmiany te wprowadzamy na Waszą prośbę, ponieważ zawody cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście zmiany nie spowodują że na trasie będziecie mieć luz jak na autostradzie, bo taki urok tej trasy. Dlatego liczymy na Was i Wasze poczucie fair play, którym do tej pory nie było problemów.
DSC_3348

Dla osób które na naszych zawodach zawitają pierwszy raz informacja, iż spotkamy się u podnóża Dziewiczej Góry w Ośrodku Dziewicza Góra należącym do Nadleśnictwa Łopuchówko.

W głównym budynku znajdować się będzie Biuro Zawodów, które czynne będzie od 8:45 do 10: 45.
Biuro Zawodów musi odwiedzić każdy uczestnik Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. To tu będą wydawane numery oraz będzie możliwość zapisania dziecka lub siebie na bieg ( dla dorosłych liczba miejsc ograniczona ).
Tutaj bardzo wielka prośba do Was byście nie przyjeżdżali na ostatnią chwilę. Po pierwsze łatwiej będzie znaleźć miejsce do parkowania, po drugie bardzo ułatwi to nam prace w biurze zawodów, a Wam zaoszczędzi nerwów !

Od godziny 9:15 startujemy z biegami dziecięcymi i młodzieżowymi. Od tej samej pory w budynku przy parkingu, rusza przygotowany przez Nadleśnictwo Łopuchówko oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Punkt Edukacji i Promocji Puszczy Zielonki i nie tylko. Oprócz konkursów edukacyjnych będzie można zadać pytaniem leśniczym, a także dowiedzieć wiele o pięknych Parkach Wielkopolski.

14753437_1310303212336590_402984563608616827_o
Informacja dla zawodników biegnących na 10 km : pętla Dziewicza Góra Biega ma 5 km, dlatego podczas biegu będziecie dwukrotnie przebiegać przez linię Mety. Za drugim razem zatrzymujecie się 😉

Po biegu na każdego zawodnika czeka pamiątkowy medal, którego kształt i wielkość może trochę Was dziwić ale osoba, która weźmie udział we wszystkich biegach będzie mogła z medali stworzyć coś fajnego. Co ? To niespodzianka 🙂
Za linia mety prosimy o oddawanie numerów startowych i zapraszamy na tradycyjną ciepła herbatę oraz przepyszne pierniki. Dodatkowo od godziny 10:45 rozpalimy ognisko, przy którym po biegu będzie można się ogrzać i usmażyć kiełbaski. Prosimy o zabranie własnego prowiantu na ognisko !

Po biegu zgodnie z regulaminem nagrodzimy najlepszą kobietę oraz mężczyznę z poszczególnych dystansów. Natomiast wśród wszystkich zawodników rozlosujemy kilka upominków.

Na zawody prosimy zabrać nakrętki, ponieważ ekipa Dziewicza Góra Biega wspiera akcje I love Ziemek. Nakrętki będziecie mogli wrzucać do specjalnych pojemników ustawionych na terenie zawodów.

Do zobaczenia w sobotę !