W sobotę startujemy !

dgb-startSobota tuż, tuż, więc przekazujemy garść ważnych informacji.

Spotkamy się u podnóża Dziewiczej Góry w Ośrodku Dziewicza Góra należącym do Nadleśnictwa Łopuchówko.
W głównym budynku znajdować się będzie Biuro Zawodów, które czynne będzie od 8:45 do 10: 45.
Biuro Zawodów musi odwiedzić każdy uczestnik Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. To tu będą wydawane numery oraz będzie możliwość zapisania dziecka lub siebie na bieg ( dla dorosłych liczba miejsc ograniczona ).
Tutaj bardzo wielka prośba do Was byście nie przyjeżdżali na ostatnią chwilę. Po pierwsze łatwiej będzie znaleźć miejsce do parkowania, po drugie bardzo ułatwi to nam prace w biurze zawodów, a Wam zaoszczędzi nerwów !

Od godziny 9:15 startujemy z biegami dziecięcymi i młodzieżowymi. Od tej samej pory w budynku przy parkingu, rusza przygotowany przez Nadleśnictwo Łopuchówko oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Punkt Edukacji i Promocji Puszczy Zielonki i nie tylko. Oprócz konkursów edukacyjnych będzie można zadać pytaniem leśniczym, a także dowiedzieć wiele o pięknych Parkach Wielkopolski.

Punktualnie o godzinie 11:00 planujemy start zawodników na 5 i 10 km. Zawodnicy Nordic Walking startują na sygnał sędziego ok. godziny 11:05, dlatego prosimy nie ustawiać się do startu z biegaczami.
Informacja dla zawodników biegnących na 10 km : pętla Dziewicza Góra Biega ma 5 km, dlatego podczas biegu będziecie dwukrotnie przebiegać przez linię Mety. Za drugim razem zatrzymujecie się 😉

Po biegu na każdego zawodnika czeka pamiątkowy medal, którego kształt i wielkość może trochę Was dziwić ale osoba, która weźmie udział we wszystkich biegach będzie mogła z medali stworzyć coś fajnego. Co ? To niespodzianka 🙂
Za linia mety prosimy o oddawanie numerów startowych i zapraszamy na tradycyjną ciepła herbatę oraz przepyszne pierniki. Dodatkowo od godziny 10:45 rozpalimy ognisko, przy którym po biegu będzie można się ogrzać i usmażyć kiełbaski.

Po biegu zgodnie z regulaminem nagrodzimy najlepszą kobietę oraz mężczyznę z poszczególnych dystansów. Natomiast wśród wszystkich zawodników rozlosujemy kilka upominków.

Na zawody prosimy zabrać nakrętki, ponieważ ekipa Dziewicza Góra Biega wspiera akcje I love Ziemek. Nakrętki będziecie mogli wrzucać do specjalnych pojemników ustawionych na terenie zawodów.

Na trasie biegu będziecie wypatrywani przez siostry z szaszner.com, dlatego prosimy o szerokie uśmiechy 🙂

Natural Born Runners czyli najlepszy sklep biegowy na mapie Poznania, który praktycznie od początku jest z nami i Wami, będzie i tym razem.

W razie przypadłości zdrowotnych, możemy Wam polecić Marcina Grześkowiaka czyli biegacza, który pomaga innym w gabinecie Fizjo Orthopedica.

O zawodach będziecie mogli usłyszeć, przeczytać i zobaczyć, a to za sprawą Patronów Medialnych, którymi są Radio Merkury, Poznań Biega oraz TVP 3 Poznań.
sponsorzydgb