wiosenna dziewicza góra

Tydzień temu spotkaliśmy się u podnóża Dziewiczej Góry. W piątkowy wieczór odbyła się Wieczorna Dziewicza Góra Biega, czyli wiosenno-letnia edycja naszych zawodów.

Dzień wcześniej pogoda nie nastrajała na bieganie, jednak na sam czas zawodów udało nam się załatwić super warunki 🙂
Chwilę po godzinie 19 otworzyliśmy biuro zawodów, gdzie nowością dla naszych zawodników było chipy, do mocowania przy obuwiu. Tym razem testowaliśmy nową ekipę pomiaru czasu i uważamy, że test zdaliśmy na plus. Idziemy, w tym kierunku byście po każdym biegu, otrzymywali wyniki na bieżąco, dlatego w przeddzień zawodów  będzie pojawiał się link do wyników online 🙂
_MG_1723
Wspólny start zawodników odbył się chwilkę po godzinie 20.

Na dystansie 5 km pierwszym zawodnikiem na mecie okazała się Marcin Wacko z czasem 19:27. Pierwszą kobietą na tym samym dystansie była Hanna Jaraszkiewicz z czasem 22:37.

Podwójna pętle „Dziewicza Góra Biega”  najszybciej pokonał Jakub Gorzelańczyk, który dystans 10 km pokonała w czasie 40:15. Natomiast Kamila Kasperek z czasem 53:20 była najszybsza wśród Pań.

Dystans 5 km ale z kijkami najszybciej pokonał Marek Niestrawski ( 34:26 ), a Marta Korzeniowska ( 40:35 ) najlepsza wśród Pań.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj <klik>

_98A2369
Bardzo nas cieszy frekwencja, ponieważ mimo niedogodnego terminu trasę ukończyło 193 zawodników. Widzieliśmy bardzo wiele nowych twarzy, które z pewnością nie raz przeklinały naszą trasę 😀
_98A2882
Wierzymy jednak, że dołączą do „naszej rodziny” i zobaczymy je na jesienno-zimowej edycji biegu czyli na V Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. Szczegóły odnośnie Grand Prix już wkrótce.

Pragniemy podziękować Partnerom zawodów:
Nadleśnictwo Łopuchówko czyli gospodarz terenu przez który wiedzie trasa zawodów.  Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa biuro Zawodów mieści się w bardzo komfortowych warunkach.
OMT Center Marcin Grześkowiak– czyli terapia manualna, fizjoterapia oraz wszelkiej maści porady przy kontuzjach. Bardzo ceniony specjalista w tej dziedzinie zaprasza do gabinetu, który mieści się na os. Bolesława Śmiałego 36.
–  Fabryka Optyka znajdziecie: oprawki dla małych i dużych, szkła okularowe cenionych producentów, szkła biurowe, progresywne, dla kierowców, dzieci, sportowców, okulary ochronne/BHP z korekcją, okulary na w-f mówiąc najkrócej: okulary dla każdego!
Collarium Studio Marzena Wysocka Partner BEMER, firma prowadzi usługi z zakresu Fizykalnej Terapii Naczyniowej BEMER® (szybka regeneracja po kontuzjach, podniesienie wydajności i wiele więcej) oraz inteligentnej odnowy biologicznej, fizykoterapii kierunkowej, komputerowej diagnostyki, kolagenowej terapie światłem BEATY ANGEL, masażu automatycznego, wspomagania leczenia, poprawy kondycji fizycznej.
szaszner.com fotografia – czyli super zdjęcia autorstwa utalentowanych sióstr. Zdjęcia w Galerii.
Radio Poznań czyli nasz poznańska rozgłośnia, która objęła patronatem nasz bieg.

Organizatorem biegu jest stowarzyszenie Biegaj z Mapą, które jak większości tego typu podmiotów funkcjonuje dzięki darowiznom. Dlatego gdyby ktoś chciał wesprzeć naszą działalność nawet symboliczna kwotą będziemy bardzo wdzięczni ! Wesprzyj Nas

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne zawody. Szczegóły znajdziecie śledząc tą stronę oraz na profilu Facebookowym.