Wolność jest w Naturze – po biegu

Mimo mało przyjaznej aury, w niedzielę 21 września sporo osób pojawiło się na biegu „Wolność jest w Naturze”.

Bardzo nas cieszy duża frekwencja wśród najmłodszych uczestników biegu :
w biegu na 500 m wystartowało 38 dzieci, w biegach na 1000 m 14 dzieci a w biegu na 1500 m  – 6.Mamy nadzieję, że za jakiś czas któryś z najmłodszych uczestników będzie nadal wracał na nasze trasy. A może kiedyś doczekamy się jakiegoś mistrza 🙂maluchy

Dzieci startowały od 9.30 i mimo kilkukrotnej awarii bramy startowej, ukończyły swoje biegi w dobrych nastrojach. Na uczestników po biegu czekały pamiątkowe medale. O 10.20 na scenie przeprowadzono dekoracje najlepszych zawodników, oraz wszystkich uczestników biegów dziecięcych. Nagrody wręczał gospodarz imprezy Pan Nadleśniczy Zbigniew Szeląg w obecności Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Pana Piotra Grygiera, Starosty Powiatu Poznańskiego Pana Jana Grabkowskiego i Wójta Gminy Suchy Las Pana Grzegorza Wojtery. Drobne nagrody ufundowało Nadleśnictwo Łopuchówko.
Lista dzieci biorących udział w biegach dostępna jest  tutaj.starsze

Równo o godzinie 11 dokonano uroczystego otwarcia ścieżki biegowej by parę minut po godzinie 11 wystartować z biegiem głównym.

start

Po niecałych 16 minutach na mecie zameldował się pierwszy biegacz na trasie krótkiej – Filip Mańczak uzyskał czas 15.45. Od tego momentu systematycznie kolejne osoby pojawiały się na mecie. Pierwszą kobietą na trasie 4 km była Iza Jabłońska, która uzyskała czas 20.07.

Po ponad 26 minutach pojawił się najlepszy nordic walker – Robert Adamski. Na najlepszego zawodnika trasy długiej musieliśmy czekać ponad 35 minut. Jako pierwszy na mecie pojawił się Tomasz Zagórski  z czasem 35.11. Najszybszą kobietą na trasie długiej okazała się Katarzyna Remlein z czasem 45.56. trasa

Wyniki biegów dostępne są w dziale Wyniki.
 W dziele Galeria dostępne już są zdjęcia w biegu.

Na wszystkich uczestników biegu na mecie czekał pamiątkowy medal oraz grochówka. Z tego co udało nam się dowiedzieć od biegaczy, to trasa przypadła większości do gustu. Bardzo dziękujemy za udział w naszym biegu, przepraszamy za obsunięcie z wynikami i drobne pomyłki wynikające z pomiary ręcznego.

Już teraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.

Pierwszy bieg już 4 października.