1 bieg Grand Prix

W sobotę 4 października odbył się pierwszy bieg Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.
Pierwsi uczestnicy zaczęli pojawiać się w centrum od godziny 8.30

DSC01448

Pierwszy bieg dziecięcy na dystansie 500 m, wystartował zgodnie z programem o godzinie 9.30, następnie kolejny bieg na dystansie 1000 m, i tutaj zdarzył się mały incydent. Dzieci w pewnym momencie zbiegły z trasy i pomyliły drogi. W naszej ocenie trasa była właściwie oznakowana, w newralgicznych miejscach stały osoby które kierowały dziećmi. Nie wiemy jak mogło dojść do takiej omyłki. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło i po dłuższym niż zwykle czasie dzieci wróciły na metę. Niestety ze względów bezpieczeństwa, by sytuacja znów się nie powtórzyła, musieliśmy odwołać bieg na dystansie 1500 m. Uznaliśmy, że wyniki dziecięce 1 biegu nie będą brane pod uwagę do klasyfikacji generalnej. Bardzo przepraszamy za kłopoty i całą sytuację. Po całej imprezie mieliśmy małe spotkanie i przedyskutowaliśmy jak możemy poprawić organizację przy biegach dziecięcych i od kolejnego biegu Grand Prix, inaczej będzie zabezpieczona trasa dziecięca.

 

W centrum ludzi przybywało z kDSC01596ażdą minutą. Przed godziną 11.00 coraz więcej biegaczy pojawiało się w biurze zawodów. ok godziny 11.00 odbył się start biegu głównego w którym wzięło udział 115 osób. Najszybsi pierwszą pętle kończyli po nieco ponad 20 minutach. Od tego czasu przez bramę mety przebiegało coraz więcej osób.
Najszybszy na trasie 5 km był Julian Głowacki z czasem 22.23. Najszybszą kobietą na tym dystansie była Justyna Witkowska z czasem 26.26.DSC01624

Na długiej trasie zawodnicy jeszcze raz musieli zmierzyć się z 5 km pętlą, a najlepiej poradził sobie Adrian Graczyk który wygrał osiągając czas 42.20.

Pierwszą kobietą która ukończyła 2 pętle była Maria Sandbery – 51.31

Na trasie Nordic Walking wśród panów najlepszy okazał się Robert Swinarski – 41.27, a wśród pań Karolina Piotrowska Graczyk  – 43.51. Bardzo dziękujemy za udział w pierwszym biegu i już teraz zapraszamy na kolejny. Wyniki znajdują się w zakładce Wyniki, a zdjęcia w zakłdace Galeria. DSC01777