Pierwszy bieg za nami

Pierwszy bieg drugiej edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich za nami.

Po piątkowym deszczowym dniu, byliśmy pełni obaw o Waszą obecność na pierwszym biegu drugiej edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.
Chociaż wiadomo, że do biegania złej pogody nie ma, udało nam się załatwić bardzo dobre warunki pogodowe na czas zawodów 🙂
Dzień zaczęliśmy startem najmłodszych uczestników już o 9:15. Nowa kategoria dziecięca nie cieszyła się dużą popularnością ale mamy nadzieje że z zawodów na zawody będzie coraz lepiej. Uważamy, że od dziecka trzeba uczyć nasze przyszłe pokolenie iż bieganie jest fajną a przede wszystkim zdrową rozrywką. Tradycyjnie o 9:30, 9:45 i 10:00 wystartowały biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach 500m, 1000m oraz 1500m.
DSC_2807 (Kopiowanie)
Po biegach na powyższych dystansach nagrodziliśmy najlepszych zawodników, a także na podium zaprosiliśmy wszystkich zawodników, którzy także otrzymali drobne upominki.

Przed godziną 11 można było zaobserwować coraz większą masę zawodników odwiedzających biuro zawodów oraz rozgrzewających się przed biegiem głównym. Prośba od gospodarzy obiektu, byście parkowali głównie na parkingu przy Dziewiczej Bazie, a dopiero później wzdłuż ulicy. My na następnych zawodach, postawimy osobę która będzie Was informować czy jest jeszcze miejsce na parkingu.

Sekundy przed 11:00 zaczęliśmy wspólne odliczanie i wyruszyliście na trasę „Dziewicza Góra Biega” .
DSC_3079 (Kopiowanie)

Pierwszym na mecie po 5 kilometrowej pętli z czasem 20:12 stawił się Miłosz Czechowicz. Chwilę później linie mety minął udający się na drugą pętle Adrian Graczyk, który wygrał bieg na 10km z czasem 42:06.
Zwycięzca biegu Nordic Walking na 5 kilometrów, z bardzo dobrym czasem wygrał Roman Woroch ( 35:03 ).

Nas organizatorów cieszy frekwencja, tym bardziej, że w sobotę było dużo innych biegów, a tydzień wcześniej odbył się poznański Maraton, po którym wielu zawodników dochodzi do siebie 🙂
Stali bywalcy naszej trasy nie zawiedli, a i można było zaobserwować bardzo dużo nowych zawodników. Mamy nadzieję, że mimo iż nasza trasa dała Wam w kość, będziemy się widzieć co zawody 🙂
Kolejna do tego okazja już 21 listopada !

Wyniki pierwszego etapu <klik>
Zdjęcia z pierwszego etapu <klik>
DSC_3288 (Kopiowanie)