spróbuj BnO

Nie jest przypadkiem, że nasze stowarzyszenie nazywa się Biegaj z Mapą.

Organizatorzy Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich, to aktywni oraz byli biegacze na orientację, stąd pragniemy Wam przybliżyć tę dyscyplinę sportu 🙂

Bieg na orientację, to dyscyplina sportowa, w której zawodnik, posługując się mapą i kompasem, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.
Film z zawodów nad poznańską Maltą – trasa pokonana przez Roberta Zablahttps://youtu.be/3ZC-SRKZZ2E?t=1m59s

W najbliższą sobotę, można będzie wybrać się na trening z mapą w ręku. Dodatkowo do Waszej dyspozycji będzie znakomita trenerka Alicja Hornik. Przewidziane są dwie trasy – krótka i dłuższa.
Co zrobić by wziąć udział ? Wystarczy wydrukować sobie odpowiednią mapę ( trasa krótka, trasa długa ) i przyjść w okolice ogniska, gdzie przy niebieskich flagach oczekiwać będzie Pani Alicja Hornik.
Jeśli ten termin Wam nie odpowiada, to punkty kontrolne będą rozwieszone przez najbliższe dwa tygodnie.
fbbb

Jeśli komuś spodobają się Biegi na Orientację, to zapraszamy na zawody organizowane w Poznaniu, odbywające się w środowe wieczory. Wszystkie informację znajdziecie na stronie www.poznajpoznan.com